Csőfogó
A csőszerelés elengedhetetlen kellékei: a csőfogó
A csőfogókat leggyakrabban meneteknél, csavaroknál ott használjuk, ahol nehéz lenne hozzáférni, vagy nehéz az erőátvitel. Ezt a szerszámot nem feltétlen használjuk minden nap, de rendkívül nagy segítség, ha éppen szükség van rá.
Így működik a csőfogó
A csőfogóknak két fogazott pofája van. A felső fogazott pofa felfelé és lefelé állítható, hogy a különböző méretű csövekhez illeszkedjen. A csőkulcsok egyedülálló tulajdonsága, hogy a fogak csak akkor fognak, ha a csőkulcsot egy irányba forgatjuk így szinte racsnis csőkulcsként működik. A kiválasztásakor érdemes néhány dolgot figyelembe venni.
A csőfogó kiválasztása
A csőfogók többféle méretben kaphatóak. Fontos lehet az, hogy önszorítós vagy önszorító nélküli csőfogót használjunk, ahogy az is, hogy hány ponton lehet vele befogni az anyagot (általában a 3 pontos befogás már elég). A csúszásmentesség és az ergonomikus kialakítás még akkor is fontos, ha egyébként ezzel a célszerszámmal nem finom munkát fogunk végezni. Érdemes olyat választani amelyiket akár egy kézzel is használhat, és amelyiknek akár fokozatmentesen állítható a pofája. A legtöbb vasból vagy alumíniumból készül. Az alumínium könnyebb, de nem bír el akkora nyomatékot, mint a vas testűek, ezt is érdemes figyelembe venni.
Összegyűjtöttünk egy helyre néhány csőfogót, ismerje meg őket és válassza ki az Önnek megfelelőt.